בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailייעוץ ארגוני ל: ארגונים, חברות, חטיבות, מחלקות, אגפים וליחידות.

הייעוץ הארגוני מיועד לקחת ארגון שלם ומלא, או מספר מחלקות או מחלקה אחת - ולשפר את הביצועים. זה יכול להיות ארגון בן 3,000 עובדים כמו מחלקה בת 5 עובדים. זאת יכולה להיות חטיבה ללא מטרת רווח בתוך ארגון וזזה יכול להיות מחלקת המכירות של מפעל. הייעוץ הארגוני מסוגל להתמודד עם חברה בתחילת דרכה העסקית כמו גם עם גוף שקיים ועובד עשרות שנים.

המטרה של הייעוץ הארגוני היא להוביל תהליכים מקצועיים ואנושיים של מנהלים ועובדים בחברה או בארגון. במסגרת זאת ניתן לשפר את הביצועים לאורך זמן, תוך שימוש בכח האדם הקיים או טיובו המקצועי.

תהליכי הייעוץ הארגוני כוללים, עלפי הצורך: ראיונות עם עובדים, הצגת תוכנית עבודה, פיטורים או גיוס עובדים, הטמעת נהלי עבודה מסודרים, ניהול נכון יותר של עובדים, הגברת רמת עבודת הצוות, שיפור התוצאות העסקיות של המחלקה, העברת הארגון ממבנה ארגוני א' למבנה ארגוני ב', מניעת זעזועים במחלקה או בארגון כתוצאה משינוי בעלות על החברה או משינוי של הנהלת החברה ועוד ועוד ועוד.

הייעוץ הארגוני נעזר בכלים נוספים כמו הסדנאות, הרצאות, ימי עיון, כנסים, coaching או אימון אישי ועוד. הייעוץ הארגוני יכול להגיע לבדו או עם הכלים המשלימים הללו, שמוצגים כאן בקצרה.

את הייעוץ הארגוני מוביל בדרך כלל מדריך מנוסה וותיק בתחום הייעוץ הארגוני, שעובד בכפוף ישירות למנכ"ל או ישירות תחת מנהל המחלקה  שעוברת את התהליך. מרבית העדכונים נעשים בפגישות חודשיות או באמצעות דיווחים שוטפים. הדיווחים מאפשרים לדרג הניהולי להכיר את התהליך שעובר הארגון או עוברת המחלקה הסצפיפית ולעקוב אחרי ההתקדמות.

תהליכי הייעוץ הארגוני נעים בציר הזמן שבין חודשים לבין שנים, תלוי, כמובן בצרכי הארגון או המחלקה. פעמים רבות, מתחיל תהליך קטן במחלקה אחת ולאחר מכן, במהלך ההצלחה של התהליך הוא מועבר למחלקות נוספות לשם השגת יעדים דומים.

דוגמאות לייעוץ ארגוני: פיטורי עובדים, גיוס עובדים, שינוי מיקום החברה, הגדלת המכירות, שינוי תנאי אשראי ללקוחות החברה, התפטרות עובד בכיר, הכנסת תוכנה חדשה לחברה, הגברת רמת המעקב אחרי העובדים, התנגדות מחלקה מקצועית למינוי ספציפי של מנהל, דרישה מצד ההנהלה העולמית לשפר את השירות ללקוח, כעסים רבים מצד לקוחות פנים ארגוניים על שירות פנימי לקוח, שיפור יכולת המכירה של אנשי מכירות בסניף מסויים של החברה, סיוע למנהלת חדשה שמגיעה מתוך מחלקה לנהל אותה מחלקה עצמה, נייוד עובדים בין מחלקות,  ועוד ועוד.

קיים סוג נוסף של ייעוץ ארגוני והוא "ייעוץ ארגוני מאחורי הקלעים". במצב זה אנו מטפלים במחלקה או בארגון כאשר איננו עושים זאת בפרונט, ביחד עם המנהל אלא עושים זאת מאחורי הקלעים - בהסתר. האדם שאיתו אנו מדברים ולו אנו מייעצים הוא זה שמוביל את התהליך ואת השינוי - ואנו נמצאים לתמוך בו בפגישות סמויות מעינם של המנהלים העמיתים או של עובדי המחלקה. סוג זה של ייעוץ ארגוני מהווה בסיס עבודה מאוד חשוב עבור מנהלים שלא רוצים שהעובדים שלו ייראו את השינוי או את זרז השינוי (את היועץ) ועל ידי כך ייווצרו ציפיות שונות ומגוונות. סוג זה של ייעוץ ארגוני נחשב בשנים האחרונות לפופולארי מאוד מאחר והוא מסייע למנהלים להתמודד לבד (כאשר הם נמצאים למול מספרי שניים שלהם או למול העובדים שלהם) בלי שהלה ידעו כלל כי מאחורי התהליכים הללו עומדים יועצים ארגוניים שמסייעים למנהל. לתהליכים אלו יש ייתרון גדול נוסף הוא כי המחלקות אינן מתרגלות לנוכחותו של יועץ לשם התמודדות עם אירועים קשים או חריגים או מסובכים. הכלים להתמודד עם מצבים אלו נשארי בידיו של ראש הארגון ומנהל המחלקה, כך שהוא יוכל לעשות זאת בכל עת, לבד - בעצמו, למול הצוות שלו.  

את הייעוץ הארגוני ניתן לקבל בפריסה ארצית, תוך שאנו מעמידים לרשות הלקוחות שלנו יועצים מאזור המרכז, באר שבע, חיפה וירושלים. כמו כן, ניתן לקבל גם יועצים ארגוניים מקצועיים לתחומים או לענפים מסויימים (בנקאות, ביטוח, תיירות, רכב, מחשבים, ייצוא, שיווק, פרסום, יחסי ציבור, הי-טק וכדומה).

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il

הדפסשלח לחבר

email
בניית אתרים