בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailמנהלות לשכה, ראל

קבוצת עובדים חשובה זאת שייכת למגזר מעניין מאוד - הן קרובות מאוד לראש הפירמידה (מנכ"ל או מנהל חטיבה או ראש היחידה). הן נדרשות לפעול בצורה אסרטיבית, לקבל החלטות בזמן אמת, לסנן שיחות לא רצויות ולהניע אנשים לפעילות שמקדמת את מטרות הארגון.

מנהלות הלשכה חייבות להיות בעלות יכולות בין אישיות גבוהות מאוד - וזהו בדיוק תפקידו של המדריך. המרצה ומנחה הסדנאות משפר את התפקוד הבין אישי שלהן, לאורך המפגשים השונים.

החל מסדנאות בניהול זמן, תקשורת בין אישית, יחסי אנוש, אינטליגנציה רגשית, שפת הגוף וכלה בסדנאות בנושא ניהול קונפליקטים ועוד. הדרכות אלו מועברות הן בארגונים להם יש מספר רב מאוד של מזכירות והן ככנסים פתוחים במסגרת השתלמויות מקצועיות של מזכירות של משרדים מגוונים ושונים.

למנהלת הלשכה ולמזכירת המחלקה יש תפקידים רבים נוספים שקל מאוד לשכוח אותם. עליה לפעול בצורה אמינה לאורך זמן, להיות נאמנה מאוד למנהל שלה ולארגון, להבדיל בין העיקר לבין הטפל, לנהל נכון את סיומן של הישיבות, להזכיר לנוכחים לקרוא חומרים לקראת ישיבות וכדומה.

למנהלת הלשכה יש שיקול דעת רחב מאוד בנושאים רבים ומרכזיים. היכולת שלה להשפיע על התנהלותו של המנהל שלה מחד ושל כלל החברה מאידך - היא קריטית ביותר. בנוסף לכך, השחיקה שלהן היא מהגדולות שיש בארגון מאחר ומוטלות עליה חובות רבות מחד ומאידך הקצאת לוח הזמנים שלהן כמעט מטורפת. אלו הן בדיוק הסיבות  שיש צורך להדריך אותן מידי מספר חודשים. ההדרכות מרעננות את הידע של מזכירות ומנהלות הלשכה. מרעננות לא רק את הידע אלא גם אותן עצמן.

אנו ממליצים בפני לקוחותיו להם מספר גדול של מזכירות, לקיים את ההדרכות הללו בבתי מלון - ולו רק על מנת לפנק ולהגיד לנשים (*) יקרות אלו את המילה "תודה", בנוסף להדרכות עצמן.

את ההדרכות למנהלות לשכה ומזכירות אנו מקבילים ומשווים להדרכה של עתודה ניהולית או להדרכה שמקבלת ההנהלה הבכירה. עבורנו, להציג בפני מנהלת הלשכה קורס בנושא של התמודדות עם משברים או ניהול קונפליקטים - זהה לחשיבותו בהעברתו למנכ"ל החברה.

 

ב 20 לנובמבר 2013 העברנו הדרכה זאת למול כ 30 מזכירות, מלון קרלטון תל אביב. יום שלם בין תשע בבוקר ועד שלוש וחצי אחר הצהריים. הנושאים שנבחרו היו ניהול זמן, ניהול קונפליקטים, ניהול מותג ועוד ועוד. חמישה מרצים פרוסים על יום מלא. ולא לשכוח את האוכל המדהים והאירוח המשובח שקיבלנו...... את הארגון ביצעה חברת חשבים והאורחות המכובדות שלנו הגיעו מעשרות חברות וארגונים מכל רחבי הארץ!!!!!!

 

(*) מדי פעם מגיעים גם מזכירים (בנים) לכנסים אלו. . . .

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים