בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailמנהלי הרכש, קניינים, ואנשי הרכש של הארגון - אחראים על אופטימיזציה של הוצאות החברה

מנהלי מחלקת הרכש ועובדי מחלקת הרכש, מוצאים את עצמם מצד אחד נותנים שירות לכל מחלקות הארגון ומצד שני עליהם להשיג את המחירים המיטביים ביותר, על מנת למנוע חריגה מהתקציב.

מחלקת הרכש חייבת לעמוד בקריטריונים מאוד גבוהים של מוסר עבודה גבוה, אמינות ללא סוף ורמת ידע ומקצועיות מהטובים שיש. אנשי הרכש והקניינים חייבים להכיר היטב את המוצרים שהחברה בה הם עובדים מוכרת. הם צריכים להכיר הן את תהליכי העבודה, הן את תהליכי הייצור וכלה בכל מה שנדרש בכל שלב ושלב של הפצת המוצר ושיווקו לצרכן.

הקניינים ואנשי הרכש עומדים במצב בו עליהם לתת שירות פנימי למחלקות השונות מחד ומאידך לנהל משא ומתן למול ספקים שונים ומגוונים מהארץ ומחו"ל. החל ממוצרים ושירותים שהשווי שלהם עומד על עשרות בודדות של שקלים וכלה במוצרים ושירותים שעלותם הכוללת מסתכמת במיליוני יורו או דולר. אגב, היכולות הללו, והדרישות הנובעות מכך, הופכים את מחלקת הרכש למחלקה הפועלת בתנאי לחץ גבוהים מאוד.

הדרכת מנהלי הרכש היא חשובה מאוד לארגונים ויכולה לתרום רבות לא רק להקטנת הוצאות החברה אלא הובלת אופטימיזציה של תהליכי הרכש, לאורך זמן. רכש נכון אין פרושו של דבר הקטנה של ההוצאות של הארגון בלבד. רכש נכון צריך ליצור אופטימיזציה של תהליכי הרכש וקבלת ההחלטות לגבי הקניות עצמן. החלטות מעין אלו יכולות להיות בעלות משמעות כספית גדולה מאוד וגם הרות גורל מבחינת תהליכים פנים ארגונים.

אלו הן הסיבות שההדרכות בתחום הרכש עוסקות פעמים רבות הן בתורת הרכש והקניינות והן בטכניקות של ניהול משא ומתן. רק שילוב נכון של שני תהליכי אלו יבטיח כי מערכת הרכש והקניינות בארגון יובילו את החברה לתוצאות הנדרשות. מחיר נמוך כשלעצמו, המלווה במוצר נחות ופגום או שגוי - יכולים לגרום לתוצאות הרות אסון. ההדרכה והסדנאות דנות באופטימיזציה של התהליכים כולם, בתחום הרכש.

במהלך ההדרכות אנו משלבים (עלפי הזמנת הלקוח) גם עורך דין שנותן פאן משפטי לתהליך המשא ומתן. במסגרת זאת ההדרכה עוסקת גם בתחומים כמו - חוזים, הסכמים, חובת תום הלב, ניהול משא ומתן, כריתת הסכמים, משמעות החתימה על הסכם, ישויות משפטיות שחותמות על הסכמים ועוד ועוד.

בתחום הרכש, אנו ממליצים ללקוחותינו על השימוש במאגרי המידע  לשם השגת המידע המקצועי ביותר והטוב יותר על הספקים, איתם מחלקת הרכש יוצרת קשר.

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים