בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailקבוצות המורכבות ממספר מחלקות או מספר יחידות או חטיבות באותו ארגון

אחת הבקשות שחוזרות על עצמן בחלק מהפגישות שיש לנו עם מנהלות הדרכה או עם מנהלי משאבי אנוש או מנכ"לים זה לספק להם הדרכות או הרצאות לקהלי יעד שאינם הומוגניים.

קבוצות הטרוגניות יכולות לבוא בחשבון כאשר מדברים הן על הדרכות של כיף והנאה בסופי שבוע / אמצע השבוע, בבית מלון בה מצטרפים כל עובדי החברה (עם או בלי בן/בת הזוג) או כהדרכות שמיועדות לגבש קבוצה גדולה של אנשים. קבוצות הטרוגניות, במקביל, יכולות להיות בתור הדרכה לקראת ראש השנה או פסח - כחלק מתוך טקס הרמת כוסית לקראת חגים אלו.

אפשרות נוספת היא העברת הדרכה או הרצאות או סדנאות לקבוצות הטרוגניות - כאשר מנהל החברה / משאבי אנוש, רוצה להחדיר מסר מסויים למנהליו או עובדיו. זה יכול להיות מסר של מצויינות אישית או ניהול זמן או החדרת אמונה במוצר (חדש או קיים) וכדומה. במקרים אלו, הקבוצות יורכבו ממחלקות שונות, ממנהלים המגיעים מרקעים אישיים שונים או מהצלבה בין מקצועות שונים בתוך אותו ארגון.

קבוצות הטרוגניות - קשה יותר להדריך מאשר קבוצות הומוגניות. ברם, באמצעות אבחון צרכים מוקדם, נכון, אפקטיבי וחכם - ניתן להוביל את תהליך ההדרכה עם קבוצה זאת לתוצאות מעולות, לאורך זמן. גם אם הדבר כרוך במספר פגישות עם מספר קבוצות - עד להשלמת כל קהל היעד הנדרש בקבוצות אלו. יש לציין כי לעיתים, אבחון צרכים זה לא נדרש - עקב הנושא האוניברסאלי עצמו (כמו חשיבה חיובית, תקשורת בין אישית, שפת הגוף וכדומה).

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים