בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailמנהלי אגפים, ראשי מדורים, מנהלי צוותים, מנהלים בתחילת דרכם, מנהלי מחלקות, מנהלים מקצועיים, מנהלי פרוייקטים, ועוד

אחת הקבוצות הניהוליות החשובות ביותר בכל ארגון הינם מנהלים בדרגי הביניים. החל מראשי צוותים, ראשי מחלקות ראשי ענפים, ראשי מחלקות: אלו מנהלים שמרבית הפעילות העסקית של החברה נשענת על כתפיהם. אנשים אלו עוסקים בעצם בניהול השוטף - הביצועי של החברה כולה.

פעמים רבות הם לא יושבים כלל בישיבות הנהלה ולא משתתפים בדיוני עומק לגבי עתיד המחלקות שלהם. פעמים רבות הפרופיל העיסוקי שלהם נסמך על היותם עובדים ותיקים ומקצועיים מאוד שקודמו לתפקידי ניהול שונים ומגוונים.

המטרה של ההדרכה המקצועית, בנושא הניהול, היא להכשיר אותם בצורה טובה יותר, יעילה יותר ומקצועית יותר להיות מנהלים מעולים בארגון בו הם עובדים. ההדרכה מבוצעת בדרך כלל, במקטעים של יום מלא או חצי יום והיא נפרשת על פני ארבעה עד עשרה מפגשים. התכנים המדוייקים נקבעים ביחד עם מנהלי משאבי אנוש, הדרכה או המנכ"לים של הארגונים אך המטרה כמעט תמיד נשארת זהה: לטייב את הידע, יכולות, מקצוענות והמיומנויות של אנשים חשובים אלו בארגון.

מנהלים אלו נחשפים במהלך ההדרכה לרשימה ארוכה ומקצועית של נושאים ניהוליים שונים ומגוונים. זאת כמעט האפשרות היחידה שלהם (מעבר לתואר שני במנהל עסקים) ללמוד תכנים חשובים אלו. בכל מקרה, התוצאה של הקורס היא בהחלט שיפור היכולות האישיות של מנהלים אלו - ועקב כך, גם של המחלקה המקצועית אותה כל אחד מהם מנהל בעצמו.

הניסיון מראה כי חלק ממנהלים אלו יהפכו עם הזמן, למנהלים בכירים יותר. זאת גם הסיבה כי חלק מתוך ההדרכות מציג את המערכת הארגונית הכוללת. כלומר, המדריכים מתייחסים אל מנהלים אלו כאילו תפקידם היה לנהל את החברה כולה ועל ידי כך להפוך אותם לנאמנים יותר לארגון מצד אחד ומצד שני כאלו שרואים תמונה מלאה של החברה ככללותה. בצורה זאת, הקורס למנהלי הביניים בונה עתודה ניהולית מעולה - מתוך הארגון עצמו.

 

לפרטים נוספים: בועז 050-5201857   מייל boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים