בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailהמגזר החרדי

המגזר החרדי הוא אחד המקומות המדהימים ביותר שיש. אנשים מקסימים, חמים, נפלאים שלעיתים קרובות עושים עבודת קודש בצורה שקטה, שלווה ועם המון אורך רוח. מחד, הם סגורים כלפי חלק מהעולם, ומאידך אין הקבוצות הללו נעולות למול חידושים או שינויים - כל עוד אלו לא פוגעים באמונה הדתית של המשתתפים. וכמעט כל הנושאים, צורות ההדרכה, תכנים וסגנונות ההרצאה - מותאמים גם לקהל חרדי זה.

חשוב לציין כי אחד הקשיים של המגזר החרדי הוא החשיפה שלהם לתחומי עניין שונים. לעתים, עצם העובדה שמגיע מרצה חילוני ומדריך אותם (או אותן) בתחומים שונים ומגוונים כבר מהווה הצצה לעולם מרתק, ללא ספק. ברם, דווקא העובדה כי אדם חילוני מציף תיאוריות מקצועיות, תוך הקפדה חמורה כקלה על רגשותיו של הציבור החרדי ותוך התאמת רוח הנושא לתרבות היהודית - מסייעת מאוד להעברת התכנים המקצועיים.

הנושאים שמועברים לקבוצות מהמגזר החרדי נחשבים כנושאים קלאסיים, גנריים, מקצועיים. שיטת ההדרכה היא שימוש בשפה נקייה, בלי שימוש בשום אמצעי המחשה שיכולים לפגוע ברגשותיו של הקהל, המרצה מגיע (או מגיעה) לבושים בצורה מאוד צנועה, צורת העברת החומר היא בדרך של ענווה מצד המדריך, ייראת הארץ וצניעות כלפי המשתתפים, ולא בשום שימוש בטכניקות הדרכתיות מודרניות או מתקדמות. טכניקות שפועלות על קהלים מגוונים אחרים, עלולות לפגוע במגזר החרדי או מי מקרב המשתתפים בהדרכה.  

ההדרכות נערכות בכינר (בחוף המזרחי צפוני של הכנרת) או במלון ניר עציון (דרומית לחיפה, ליד עין הוד) או באולמות גלאט - כושר בכל רחבי הארץ (או בכל מקום כשר למהדרין אחר), שנבחרים על ידי הלקוח בקפידה רבה.

חשוב לציין כי ההדרכות אינן מועברות על ידי אנשים דתיים אלא על ידי אנשים שרגישים מאוד למול הקהל המקסים שיושב מולם.

גם לקהל זה, מהמגזר החרדי, ניתן לבצע הפעלה או סימולציות או הדמיות על מנת להמחיר ולהציג בפני המשתתפים / ות  את עיקרי התכנים של החומרים המועברים. הסימולציות נערכות בצורה מאוד מכובדת, בתוך קבוצות קטנות ותוך שימוש בעולמות תוכן מותרים בלבד בלי שום חשש לעבירה על חוקי צניעות כל שהן כלפי המשתתפים / ות בקבוצות.

הנושאים הניתנים להעברה למגזר החרדי ללא חשש לפגיעה ברגשותיו של הציבור הם: שירות לקוחות, יחסי אנוש, אינטליגנציה רגשית, תקשורת בין אישית ועוד. יצויין כי מקורות ההדרכה הן בין לאומיים ולא מתבססים על עקרונות היהדות, למרות שאין ספק כי למרבית הנושאים שמוצגים בהדרכות אלו ניתן למצוא ביסוס בספרי הקודש של היהדות. ברם, מאחר והמרצה איננו מגיע ממגזר זה, אין שום אפשרות להציג דברים שהמרצה לא מומחה בהם. זאת הסיבה שמתעורר דיון ער, כמעט בכל הדרכה - על הדרך בה היהדות, התורה, התנ"ך וספרי הקודש המוקדמים של היהודים, מתייחסים לנושאים חשובים אלו. דיון פורה זה גורם לפיתוח הנושא, הגברת חשיבותו, ולשיפור יכולת הלימוד של המשתפים לגבי התכנים המקצועיים.

ועדיין, עם כל רמת המקצוענות הגבוהה של המרצים, יש התחשבות מאוד עמוקה בקהל, כך שלא ייאמרו בשום צורה דברים שעלולים בשום אופן שהוא.

מספר המשתתפים האפשריים בקבוצה זאת: עד 800 איש (כולל הפרדה בין נשים לבין גברים) או קבוצה של גברים בלבד או הדרכה לנשים בלבד.

 

ליצירת קשר ישיר: בועז נחמד 050-5201857 או פקס. 03-6496037 או מייל boaz8@zahav.net.il

 


email
בניית אתרים