בועז נחמד
יועץ ארגוני, מרצה ומנחה סדנאות emailאימון מנהלים

במקביל לתהליכי אימון רגילים אותם יכולים לעבור ולחוות מספר גדול מאוד של אנשים בנקודות שונות של החיים ושל העולם הפרטי או העסקי, יש אימון שהוא מיועד למנהלים. סוג זה של אימון מיועד במרכזו להתמודד עם קשיים ועם בעיות שלמולם ניצבים מנהלים או עם בעיות עתידיות שלמולם הם יעמדו בעתיד. לעיתים האימון מיועד להתמודדות עם הווה ולעיתים להתמודדות עם אירועים עתידיים.

במצבים עתידיים מדמים לפני המנהל אירועים שטרם התרחשו או שיש תסריטים שקובעים שהם יתרחשו בעתיד זה או אחר ויש לאמן אליו את המנהל. כמובן שהאירועים השכיחים יותר, היומיומיים יותר זוכים ליותר תשומת לב בתהליך האימון למנהלים. כך, מתמודד המנהל לא לבד ולא עם עצמו במקרים קונפליקטואליים אלא מוצא אוזן קשבת מקצועיות איתה הוא יכול להתייעץ בדיסקרטיות מלאה.

במרבית המקרים, הבעיות הניהוליות אינן זהות בין המנהלים שונים ממגזרים שונים או בין מנהלים שונים ברמה שונה של ותק בניהול או דרג ניהולי. ברם, בידיו של המאמן יש מספר רב של כלים שיכולים לסייע למתאמן למצוא את התשובה הנכונה. החל מתשובות שנמצאות אצל המתאמן עצמו, המשך בפתרונות שמצאו מנהלים מקבילים וכלה בחיפוש מדוייק אחרי סדרת פתרונות לפי מפתח מקצועי שניתן לאתר במאגרי מידע מקצועיים בתחום.

האימון למנהלים מאפשר להם מרווח מאוד גדול של פעולות באמצעות הדמיית מצבים טרום היווצרם. כך, יכול מנהל להתמודד עם הערכת עובד בעייתי באמצעות המאמן או להתמודד למול אירוע של לקוח קשה ומסובך, למול "סימולטור". המשמעות היא כי המנהל מוצא את המאמן כזרוע שמאפשרת לו לעשות את מלוא הטעויות האפשריות על גבי הנייר או בתהליך התכנון או בתהליך ההדמייה עם המאמן. כך, רפרטואר ההתנהגויות של המנהל שעובר את האימון מתרחבים והוא יימצא את עצמו מסגל רק את השיטות שמתאימות לו אישית והוא מסוגל לעבוד איתן.

 

לפרטים: בועז נחמד 050-5201857  boaz8@zahav.net.il


email
בניית אתרים